Úvod do poľnohospodárstva 101

Najskôr si prejdime čo to udržateľné poľnohospodárstvo 101 je.

OK, takže udržateľné poľnohospodárstvo je vlnou budúcnosti. Ale čo je to presne?

V poľnohospodárstve je udržateľnosť komplexná myšlienka s mnohými aspektmi, vrátane ekonomického (udržateľný poľnohospodársky podnik by mal byť ziskový podnik, ktorý prispieva k silnému hospodárstvu), sociálna (mala by sa spravodlivo zaoberať svojimi pracovníkmi a mala vzájomne prospešný vzťah s okolitou komunitou) a životné prostredie v neposlednom rade.

Environmentálna udržateľnosť v poľnohospodárstve znamená dobré spravovanie prirodzených systémov a zdrojov, na ktoré sa farmy spoliehajú. Okrem iného to zahŕňa:

  • Budovanie a udržiavanie zdravých pôd
  • Správa vody múdro
  • Minimalizácia znečistenia ovzdušia, vody a podnebia
  • Podpora biodiverzity

Existuje celá oblasť výskumu venovaná dosiahnutiu týchto cieľov: agroekológia, veda riadenia fariem ako ekosystémov. Spoluprácou s prírodou skôr než proti nej, farmy riadené agroekologickými princípmi sa môžu vyhnúť škodlivým vplyvom bez obetovania produktivity alebo ziskovosti.

Po krátkom úvode, by sme si prešli modernú, farmársku metódu Aeroponics. Takýchto inovatívnych metód vzniká veľké množstvo. Preto je vhodné sa edukovať v tomto sektore.

Aeroponics

Čo keby sme vám povedali, že rastliny môžu byť pestované zatiaľ čo sú vo vzduchu? Zdá sa, že je to zriedkavé, ale presne to je práve to, čo sa týka aeroponického poľnohospodárstva. Aeroponika nevyžaduje rastúce médium na rozdiel od geoponík, ktoré zahŕňa pestovanie rastlín v normálnej pôde. Už žiaden minibager.

Tu je jednoduché rozdelenie aeroponického procesu:

Rastliny, ktoré rastú aeroponicky, sú zavesené v zásobníku alebo zariadení, ktoré môžu podporovať rastlinu, ale existuje minimálny kontakt medzi zariadením a rastlinou, čo spôsobuje, že 100% rastú na / vo vzduchu. Rastliny visiace môžu byť potom postriekané roztokom bohatým na živiny.

Takmer všetky rastliny môžu byť pestované pomocou aeroponického procesu, avšak bylinám ako zázvor a zelenine ako šalát, bazalka a paradajky boli obzvlášť úspešné pri použití tohto procesu.

Niektoré výhody využívania systému aeroponík zahŕňajú:

  • Jednoduchá práca s rastlinami
  • Nákladovo efektívne, pretože nebudete musieť míňať peniaze na zavlažovacie kanály
  • Podpora kultivácie bez výskytu choroby ako kontakt medzi rastlinami je obmedzená a ak sa rastlina nakazí, môže byť ľahko odstránená z nosnej štruktúry bez narušenia ostatných rastlín.

Takže,  kedy bude vaša záhradka zmodernizovaná? Vyskúšajte systém domácej aeroponie, pretože je to vhodná metóda na pestovanie rastlín v interiéri. aj keď aeroponický systém je skvelý spôsob, ako sa vyhnúť pestovaniu bez výskytu chorôb, je dôležité, aby ste si svoje poľnohospodárske príslušenstvo ako sprinklery, potrubia dôkladne vyčistili, aby sa zabránilo hubám.