Vyberáte detskú posteľ? Riaďte sa na základe týchto overených tipov!

Pomaly, ale isto prestáva vášmu dieťatku postačovať detská postieľka a vy už teraz viete, že budete musieť siahnuť po klasickej detskej posteli? Nevadí, veď výber je pomerne jednoduchý, avšak, treba sa „držať“ niekoľkých overených rád a tipov, vďaka ktorým to zvládnete aj vy!

Aj farba má významnú rolu!

Možno trochu nezvyčajne, no začneme farbou. Medzi tú najobľúbenejšiu patrí jednoznačne biela, keďže nábytok v bledých odtieňoch patrí medzi najpoužívanejší, minimálne čo sa týka detskej izby. Trebárs taká posteľ či skriňa do detskej izby v bielom, resp. bledom odtieni sa dá ľahko skombinovať, keďže pôsobí elegantným, no zároveň nadčasovým dojmom, a aby toho nebolo málo, biela farba má mimoriadne upokojujúce účinky. Čo viac si priať, však?

Posteľ musí mať úložný priestor

Je v podstate jedno, aký typ postele zvolíte, každá z nich by mala mať úložný priestor, ktorý je najmä v detskej izbe viac než vítaný! Veď kde inde by ste odkladali nepotrebné veci ako sú hračky, oblečenie či periny, keď nie práve sem? Postele do detskej izby už našťastie zakúpime s dostatočne veľkým odkladacím priestorom, a to rovnako ako multifunkčné či poschodové, ktoré sú skvelou voľbou všade tam, kde nie je dostatok voľného priestoru.

A čo bezpečnostné prvky?

Sú rodičia, ktorí chcú aj pre nízku posteľ zábranu, pretože človek nikdy nevie, čo sa môže behom noci stať. Sú postele s označením vyvýšené, a tie majú zábranu v základnej ponuke, pochopiteľne. Avšak, ak si nie ste istý a zvolená nízka posteľ nemá zábranu, neváhajte a radšej siahnite po bezpečnostných prvkoch, ktoré eliminujú riziko pádu, a teda neželaný úraz.

Nepodceňujte výber matracu

V neposlednom radu, nech už ste si zvolili akúkoľvek detskú posteľ, nikdy nezabúdajte na jedno veľmi dôležité pravidlo! Posteľ je tak kvalitná, ako kvalitný matrac do nej vložíte. A tak rozhodne výber vhodného matracu pre vaše dieťatko nepodceňujte, keďže spokojný spánok je jednou a nie jedinou z podmienok zdravého rastu každého jedinca!