Založenie, zmena, zrušenie živnosti alebo s. r. o. je vďaka internetu neskutočne jednoduché

Každý, kto sa chce živiť ako živnostník či podnikateľ si potrebuje živnosť či spoločnosť s ručením obmedzeným v prvom rade založiť. Mnohých však odradí zdĺhavé vybavovanie, papierovačky a nekonečné obiehanie úradov, s ktorým sa vytváranie živnosti či s. r. o. spája. STOP! To ale nemusí byť váš prípad.

Dnes si dokážete rozbehnúť svoj biznis a založiť živnosť, s. r. o.-čku, občianske združenie či ready made spoločnosť z pohodlia domova – ľahko, bezpečne a rýchlo. Nemusíte sa dokonca ani zdržiavať v blízkosti svojho bydliska, ba ani na Slovensku. A čo ak príde na likvidáciu firmy či iné zmeny? Žiaden stres. Využite inovatívny, pritom však jednoduchý nástroj v oblasti elektronizácie služieb štátnej správy.

ŽIVNOSŤ

Ak by ste si zakladali živnosť osobne, museli by ste na príslušný úrad v mieste vášho trvalého bydliska prísť v stránkových hodinách, strávili by ste tam niekoľko hodín a museli by ste vypĺňať kopu tlačív. Ide to však aj jednoduchšie.

Na založenie živnosti online vám stačí 15 minút v ľubovoľnom dennom či nočnom čase v pohodlí domova a ešte vás to vyjde o čosi lacnejšie. Ak ste si zvládli zriadiť emailové konto, určite zvládnete aj toto. Stačí pár kliknutí a ostatné zariadia za vás.

Podobný postup má aj rozšírenie živnosti, pozastavenie živnosti, zrušenie živnosti či prechod zo živnosti na s. r. o. Emailom alebo telefonicky budete o celom priebehu zariaďovania informovaní. Výsledkom bude osvedčenie o živnostenskom oprávnení a môžete sa pustiť do vlastného podnikania.

SPOLOČNOSŤ S RUČENÍM OBMEDZENÝM

Založenie s. r. o. na úrade by si vyžadovalo slušnú dávku byrokracie. Pri nesplnení jedinej drobnosti (zlý výber obchodného mena, omyly v dokumentoch, nepredloženie listín na súd apod.) sa môže celé vytvorenie s. r. o. zbytočne natiahnuť.

Nebolo by jednoduchšie prenechať toto všetko spoľahlivej firme, ktorá má s týmito vecami mnoho skúseností a spolupracuje s bankami, advokátmi, poradcami a ďalšími odborníkmi? Ktorá zabezpečí založenie vašej novej s. r. o. online a dokonca lacnejšie? Ušetrený čas radšej venujte rozvoju svojho podnikania.

PRECHOD ZO ŽIVNOSTI NA S. R. O.

Nad prechodom zo živnosti na s. r. o. väčšinou začínajú živnostníci uvažovať keď ich podnikanie začne výrazne rásť, ak platí (alebo má platiť) vysoké sociálne a zdravotné odvody, ak chce pôsobiť lepšie pred aktuálnymi či budúcimi obchodnými partnermi, prípadne ak chce do svojho podnikania pribrať spoločníka či investora.

Najvýraznejšou zmenou je fakt, že prechodom na s. r. o. prestane živnostník ručiť za záväzky svojím osobným majetkom. Ručenie za záväzky prechádza na spoločnosť a za ich porušenie ostane osobný majetok jej spoločníka nedotknutý. Je faktom, že v očiach verejnosti pôsobí dôveryhodnejšie podnikateľ, ktorý podniká v rámci s. r. o. ako na živnosť.