Vonkajšie žalúzie – sú tým správnym riešením pre vás?

V dnešnej dobe mnoho z nás rieši dilemu – vonkajšie alebo vnútorné tienenie? Vonkajšie žalúzie prinášajú mnoho výhod, o ktorých by ste mali vedieť?

Tienenie je v našich príbytkoch skutočne dôležité. Už si snáď ani nevieme predstaviť situáciu, že by sme v byte alebo dome mali iba čisté okná, bez akýchkoľvek žalúzií a záclon. Tie totiž vykonávajú viacero funkcií, ktoré sú pre náš život naozaj dôležité. Hlavnou funkciou je chránenie interiéru našich obydlí pred nežiaducim slnečným žiarením. Určite sa vám už stalo, že ste si chceli niekedy cez deň pospať a slnko vám to jednoducho nechcelo dovoliť. Tak ste zatiahli žalúziu a bolo po probléme. Tienenie tiež chráni naše súkromie pred pohľadmi okoloidúcich z ulice. Kým v minulosti bolo možností tienenia málo, dnes si môžete vyberať z viacerých spôsobov. Rozhodnúť sa môžete pre vonkajšie alebo vnútorné tienenie. Vnútorné tienenie poznáme asi všetci ako žalúzie a záclony, moderným a štýlovým riešením však môžu byť napríklad textilné rolety. Vonkajšie tienenie realizujú dve veci – vonkajšie žalúzie a rolety. Pozrime sa na vonkajšie žalúzie.

Ochrana nielen súkromia

Ak hľadáte spoľahlivú firmu na výber vonkajších žalúzií, pozrite sa napríklad na stránku spoločnosti Climax. Hneď prvou vecou, ktorou vás vonkajšie žalúzie potešia, je viacero spôsobov inštalácie boxu, v ktorom sú žalúzie namontované. Vonkajšie žalúzie sa tak prispôsobia prakticky každému oknu. Vonkajšie tienenie má vplyv na vonkajší vzhľad vášho domu, preto je dôležitý výber správnej farby. To však vôbec nie je problém, vonkajšie žalúzie zladíte prakticky s každou farbou omietky. Žalúzie sú svetovej kvality vyrábané v nemeckej licencií. Potešia vás mnohými modernými technológiami, aj bezpečnostnými, napríklad systémom proti nadvihnutiu lamiel. Majú dlhú životnosť aj pri extrémnych podmienkach a výhodou voči vnútorným žalúziam je skutočnosť, že ochránia aj vaše okná zvonku a zaručia im dlhšiu životnosť. Vonkajšie žalúzie sú tak mimoriadne zaujímavým spôsobom tienenia, vyskúšajte si ich aj vy!