Zdravý relax v domácej saune a vírivke

Nie je žiadnym tajomstvom, že relax v saune či vírivke je skvelým a veľmi účinným spojením príjemného s užitočným. Aj preto mnoho ľudí zatúži zadovážiť si domáce sauny, prípadne záhradné vírivky pre dvoch, kde si bez rušenia a kedykoľvek chcú oddýchnu a zregenerujú ubolené telo či myseľ.

Je však skutočne také jednoduché mať doma svoju súkromnú vírivku alebo saunu?

Domáce saunovanie

Možno aj Vy uvažujete o vlastnej saune. Jediné, čo ešte nemáte celkom ujasnené je, o aký typ sauny pôjde a tiež, či si saunu zakúpite, alebo si ju zhotovíte svojpomocne.

Jedno ovplyvňuje druhé, keďže nie každú saunu si dokážete zhotoviť sami. Svojpomocne je možné zostaviť si klasickú fínsku saunu, pravdaže, ak si na to trúfate. V prípade, že ste manuálne zruční a práca s drevom Vám nerobí problémy, je skutočne výhodné pustiť sa do toho vlastnými rukami, ušetriť sa totiž dá aj polovica nákladov na saunu. Nepodceňte však základné postupy a tiež požadované normy, aby Vaše saunovanie spĺňalo všetko, čo spĺňať má.

infra1Kúpa infra sauny

Čoraz obľúbenejšie a veľmi účinné infra sauny si však doma len tak ľahko nezhotovíte. Kto teda túži po skutočne efektívnom saunovaní, ktoré dokáže napomôcť pri mnohých zdravotných komplikáciách a naviac neznášate vysoké teploty, pre toho je infra sauna tým pravým. Oproti štandardným fínskym saunám je totiž v infra saune omnoho nižšia, pre veľa ľudí prijateľnejšia teplota a vďaka infra žiaričom sa nahrieva priamo Vaše telo, nie celý interiér v saune. Preto sú tieto moderné sauny odporúčané všetkým tým z Vás, ktorým pobyt v klasickej fínskej či parnej saune nerobí príliš dobre.

Vírivka do každej záhrady

vodny-bicykel-wr-4_lNielen sauny však pôsobia blahodarne na naše zdravie. Rovnako tak pobyt vo vode, špeciálne v kvalitnej vírivke robí hotové zázraky. Nečudo, že vírivky rôznych veľkostí sú súčasťou mnohých slovenských domácností. Obzvlášť obľúbené sú záhradné vírivky, ktoré je možné využívať celoročne, prípadne si vírivku na chladnejšie obdobie zazimujete.

Kto však obľubuje aj iné športy a aktivity vo vode, musí si za nimi vybehnúť mimo domu. Predsa len, športový vodný bicykel si u Vás na záhrade asi veľmi neužijete.

 

 

Pridaj komentár