Výhody operatívneho lízingu si získajú aj vás

Chcete mať vždy nové auto, a to starosti o jeho údržbu? Nechcete naraz investovať veľké peniaze do jeho kúpy, no financovanie klasickým lízingom sa vám nepozdáva? Skúste ten operatívny. Táto možnosť financovania si vás určite získa, najmä v prípade, že potrebujete automobil na firemné účely.

Operatívny lízing je formou financovania automobilu, ktorá prináša sled výhod. Tie najpodstatnejšie môžeme zhrnúť do troch hlavných bodov:

  • Na financovanie vozidla nepotrebujete disponovať vysokým obnosom peňazí. Automobil totiž získate za fixnú mesačnú splátku. To výrazne zefektívni firemnú ekonomiku, keďže peniaze môžete investovať napríklad do rozvoja podnikania, nie do auta. Napriek tomu je operatívny lízing uznávaný ako daňový náklad, a preto si dokážete uplatniť takú čiastku, ktorú v skutočnosti za auto zaplatíte.
  • Kompletná starostlivosť o chod automobilu v réžii lízingovej spoločnosti. O vozidlo financované cez operatívny lízing nemusíte mať žiadne starosti. Spoločnosť, ktorá ho poskytuje, totiž zabezpečuje pravidelné servisné prehliadky aj riešenie akýchkoľvek vzniknutých technických problémov. Navyše, na dobu, počas ktorej je vozidlo v servise, vám poskytne náhradné vozidlo tak, aby sa nijakým spôsobom neznížil váš životný komfort.
  • Pravidelná obnova vozového parku. Zmluvy o operatívnom lízingu sa najčastejšie uzatvárajú na dobu 24-48 mesiacov. Znamená to, že približne každé dva roky sa môžete voziť na novom aute. Práve trvanie zmluvy vám umožní neustále udržiavanie vozového parku v plnej kondícií výmenou starého vozidla za nové, a to opäť bez akýchkoľvek investícií.

Ak aj vás zaujali uvedené výhody operatívneho lízingu, skúste sa zamyslieť nad jeho využitím. Napríklad operatívny lízing Hertzlease vám dokáže zabezpečiť prakticky akékoľvek vozidlo aktuálne dostupné na trhu, navyše, s nastavením ceny na mieru. Stačí len vyplniť online formulár a o všetko ostatné sa postarajú pracovníci lízingovej spoločnosti.

Pridaj komentár