5 otázok o micelárnej vode, na ktoré potrebujete poznať odpoveď

Micelárna voda je jedným z TOP kozmetických produktov modernej doby. Tento prípravok už nepoužívajú len profesionálni vizážisti, ale aj ženy a dámy, ktoré o seba a svoju krásu rady dbajú. A to je predsa skvelá správa, no nie? O micelárnej vode ste toho pravdepodobne už počuli dosť – niektoré veci sú akiste pravdivé, no iné stojí za to uviesť na pravú mieru. Tak teda ako to s tou micelárnou vodou naozaj je?

1) Micelárna voda ako riešenie pre utra-citlivú pokožku?

Toto je jeden z najdôležitejších momentov: micelárna voda nemá vplyv na prirodzenú (ne)vyváženosť pokožky! Avšak je veľmi jemná, schopná zanechávať pokožku hydratovanú – na rozdiel od iných čistiacich prípravkov, ktoré môžu byť k pleti veľmi drsné. Poznáte to svrbenie a pocit napätia po ich použití? Ak budete používať micelárnu vodu, niečo také sa vám nikdy nestane. Po pleti sa priam kĺže, navyše k sebe priťahuje všetku nečistotu bez negatívnych dopadov na prirodzenú ochrannú bariéru pokožky.

 

2) Nie je potrebné oplachovanie ani opakované zotieranie?

Ak si tvár umyjete micelárnou vodou, už ju nemusíte oplachovať ničím iným, ani obyčajnou vodou nie. Dôvodom sú micely, akési drobné tekuté kryštály, ktoré priťahujú mastnotu, make-up a nečistoty ako magnet, no pokožke vlastné olejnaté vrstvy nechávajú nedotknuté. Vďaka tejto vlastnosti si už tvár nebudete musieť drhnúť vatovými vankúšikmi – pre hĺbkovú očistu pleti micelárnou vodou postačí len jemné zotretie, nič viac.

3) Dokáže micelárna voda efektívne odstraňovať make-up, dokonca aj ten vodotesný?

Odpoveď na prvú časť otázky znie „áno“, na jej druhú časť zase „nie vždy“. Na trhu sú veľmi účinné micelárne vody, avšak ich sila sa pri vodotesnom make-upe stráca. To ale nie je prípad micelárnej vody H2O od Biodermy. Nie len že je vhodná pre akýkoľvek typ pleti, ale dokáže si poradiť aj s vodeodolným make-upom, a to nedokáže každý prípravok v tomto segmente. Táto micelárna voda nie je parfumovaná, nevysušuje oblasti okolo očí a ani nezanecháva podráždené červené miesta na pleti. Skrátka a jasne – čistí jemne no dôkladne.

4) Môže micelárna voda nahradiť tonikum?

Môže sa to tak javiť, ale micelárna voda naozaj nie je tonikum. Ide o čistiaci prostriedok s hydratačnou funkciou. Micelárna voda po aplikácii na pokožku tváre dokáže zachytávať a odstraňovať nečistoty z pórov, no nedokáže ich uzatvoriť tak, ako to vie len tonikum.

5) Môže sa micelárna voda používať na akýkoľvek typ pleti?

Pravdou je, že micelárnu vodu môže používať každý, napríklad aj na odstraňovanie make-upu. Nezáleží na tom, či je vaša pleť mastná, suchá, normálna alebo zmiešaná, micelárna voda ju zanechá žiarivú a hodvábnu. A dobrou správou je, že je vhodná najmä pre citlivú pokožku. Vďaka svojmu zloženiu a spôsobu aplikácie totiž nespôsobuje nijaké podráždenie a už vôbec nie zhoršenie stavu pokožky.