Aké sú vhodné implantáty pre alergikov?

Začnime tým, aké nie sú vhodné implantáty. Všetky kovy budú podliehať pomalému odstraňovaniu iónov z povrchu, prevažne kvôli lokálnym a časovým zmenám v mikroštruktúre a prostredí. Súčasné masívne využitie týchto kovových biomateriálov v biomedicínskej oblasti si vyžaduje, aby lekári mali podrobné poznatky nielen o ich skorých účinkoch (krátkodobé zlyhanie), ale aj o ich dlhodobých účinkoch s prihliadnutím na to, že tieto materiály zostávajú dlhodobo vo ústach pacientov, niekedy počas celého života.

Potenciálne riziko korózie a možné škodlivé dôsledky vedľajších účinkov sú klinicky dokázané. Biologický účinok korózie zubných implantátov je dôležitým zdravotným problémom spojeným s akoukoľvek kovovou protézou v tele. Prítomnosť iónov / častíc a ich potenciálne lokálne biologické účinky okolo kovových zariadení môže ovplyvniť výsledok implantátu. Treba spraviť test a presnú skúšku, ktorá pomôže určiť precitlivenosť  a alergiu na titán.

Do povedomia sa čoraz viac dostávajú keramické implantáty – práve tieto sú vhodné pre alergikov a ako jeden z mála ich robí na Slovensku práve  ambulancia Dental Care dr. Rosa.

Preto, ak potrebuje zubné implantáty, siahnite po overenom lekárovi v oblasti stomatochirurgii.