Čo by mal obsahovať kufrík na náradie: Ako si správne vybrať?

Pri opravovaní bežných porúch v domácnosti ste už určite prišli na to, že často potrebujete náradie, ktoré práve nemáte po ruke. Požičali ste si kliešte od suseda? Utekali kúpiť skrutkovať? Je najvyšší čas porozmýšľať nad tým, či nezvážite kúpu kufríka na náradie. Počiatočná investícia na jeho obstaranie je síce vyššia, ale o to viac si budete pochvaľovať jeho prítomnosť v domácnosti. A čo by nemalo  v sade na náradie chýbať?

Výber vhodného kufríka

Pri výbere máte dve možnosti. Môžete si zvoliť kufrík na náradie, ktorý už obsahuje náradie, alebo prázdny kufrík, do ktorého si môžete vybrať čo potrebujete, alebo doplniť postupne, čo vám padne do oka.

Jednoduchšou možnosťou je tá prvá. Sady v kufríkoch obsahujú náradie, ktoré sa vám určite zíde. Lacnejšie verzie do 100 Eur (napr. Extol craft náradie v kufri) obsahujú zvyčajne skrutkovače rôznych veľkostí, kliešte prípadne skúšačku.

Tie drahšie sady sú už obohatené o vodováhu, meter, či kladivo, ktoré ocenia najmä náročnejší majstri. Výhodou týchto kufríkov je, že nemusíte si lámať hlavu s výberom konkrétneho náradia a máte všetko v jednom balení. Nevýhodou by mohol byť fakt, že konkrétna sada náradia môže obsahovať aj prvky, ktoré nikdy nevyužijete a zbytočne vám budú zaberať miesto.

Druhou možnosťou je kúpa sady náradia podľa vlastného výberu a zakúpenie prázdneho kufríka na jeho uskladnenie. To vám síce môže ušetriť miesto, ktoré by zabralo nevyužité náradie, avšak celé sady s kufríkmi bývajú cenovo výhodnejšie.

Pre domácich majstrov

Ak ste majiteľom malej domácej dielne a často si doma vyrábate alebo vylepšujete veci, porozmýšľajte nad kúpou vozíka s náradím. Je to síce drahšia a väčšia alternatíva ako kufríky, avšak už sa viac nemusíte báť, že pri majstrovaní vás spomalí nedostatok skrutkovačov či kľúčov. Na výber sú rôzne druhy, ktoré sa líšia prevedením, či počtom kusov. Stačí si len vybrať, podľa vašich predstáv.

Či už sa rozhodnete pre kvalitný kufrík alebo vozík s náradím, ich kúpa určite stojí za to a bude vám slúžiť dlhý čas.