Ako vybrať náušnice podľa tvaru tváre

Zatiaľ čo niektoré ženy náušnice milujú, iné sa im radšej doslova vyhýbajú. Často sa obávajú, že by si vybrali nevhodné náušnice, ktoré by sa im nehodili. Pritom zvoliť správne náušnice nie je nič zložité. Stačí, keď si vyberiete taký šperk, ktorý sa bude hodiť ku tvaru vašej tvári. Máme pre vás pár tipov, ako takéto náušnice spoznať.

Dlhá úzka tvár

Ak máte tvar tváre ako obľúbená herečka Sarah Jessica Parker zo seriálu Sex v meste, je potrebné tvár pomocou šperkov trochu opticky rozšíriť. Tomu napomôžu stredne veľké napichovacie náušnice alebo kruhové náušnice. Vyvarujte sa dlhých visiacich náušníc a malých kruhových náušníc, ktoré zdôraznia dlhé a úzke tvary tváre.

Tvár v tvare štvorca

Hranaté rysy tváre a vystúpené lícne kosti zjemnia oblé a guľaté tvary náušníc. Vyskúšajte napríklad dlhé visiace náušnice alebo kruhové náušnice. Dobrou voľbou môžu byť i náušnice v tvare kvapiek, alebo jednoduché strieborné náušnice s guľatými a oválnymi drahokamami. Ostrým rysom tváre sa naopak nehodia veľké výrazné náušnice s hranatými a ostrými tvarmi, ktoré opticky tvár ešte viac rozširujú.

Tvár v tvare srdca

Pre dámy s tvárou v tvare srdca sa najlepšie hodia dlhé visiace náušnice, ktorých dizajn môže byť ozvláštnený moderným zvlnením. Dlhé náušnice krásne vyvážia trochu širšiu tvár a pomôžu upútať pozornosť na oči, lícne kosti a bradu. S tvárou tvarovanou do srdiečka sa vyhýbajte výrazným náušniciam i veľkým zlatým náušniciam v tvare pecek, ktoré rozširujú tvár. Na druhú stranu ani malé decentné náušnice nemusí byť dobrou voľbou, pretože môžu vytvoriť dojem asymetrickosti.

Guľatá tvár

Prirodzený tvar guľatej tvári krásne podporia dlhé visiace náušnice, rovnako ako aj náušnice oválneho tvaru, ktoré vytvárajú elegantný kontrast. Ženám, ktoré majú guľatý tvar tváre, sa dá všeobecne odporučiť náušnice skôr menších veľkostí. Jednoznačne by sa mali vyhýbať veľkým kruhovým náušniciam, ale i krátkym visiacim náušniciam, ktoré opticky rozširujú.

Oválna tvár

Dámy s oválnym tvarom tváre to majú s výberom náušníc najjednoduchšie, hodí sa im totiž takmer akýkoľvek štýl. Najviac vynikne ich krásna tvár vďaka oválnym visiacim náušniciam, ktoré podčiarknu prirodzený tvar ich tváre.

 

Pridaj komentár