Zakladáte eseročku? Ušetrite čas aj peniaze

Ak ste sa rozhodli pre založenie spoločnosti, už samotné vybavovanie okolo vzniku eseročky je skvelou prípravou na to, aký tvrdý podnikateľský chlebík vás čaká. Čo chlebík, na začiatku je to tvrdá žula. Existuje však niekoľko možností, vďaka ktorým si to môžete aspoň trošku uľahčiť, ušetriť čas či nejaké to euro, ktoré môžete potom investovať do ďalšieho rozvoja vašej firmy. Ako na to?

 

Nechcete čakať dva týždne?

Založenie s.r.o. trvá približne dva týždne. Sú to dni plné behania po úradoch, vyplňovania formulárov, kupovania kolkov a čakania v rade. Existuje však spôsob, ako sa tomu môžete vyhnúť. Dokonca dva. Prvou možnosťou je, že založenie spoločnosti necháte na externú firmu, ktorá to urobí za vás. A tou druhou? Získajte ready made sro, ktorá vám umožní podnikať už v priebehu pár hodín. Na akom princípe to funguje? Je to už založená spoločnosť, ktorá je pripravená ísť hneď do akcie. Preto nemusíte čakať obligátne dva týždne, ale môžete sa pustiť do podnikania okamžite.

 

Nemusíte si prenajímať kanceláriu

Väčšina podnikateľov, ktorí nemajú možnosť zapísať si sídlo svojej firmy na vlastnú adresu, si prenajme kanceláriu za stovky eur a ako sídlo spoločnosti použije jej adresu. To nie je veľmi výhodné hlavne pre tých, ktorí pracujú z domu alebo sa pohybujú v coworkingových centrách či v teréne. Ušetriť vám pomôže virtuálne sídlo v Bratislave. Neprenajímate si reálne priestory, ktoré nepotrebujete, ale plaťte iba za adresu, ktorú používate ako sídlo svojej spoločnosti.

 

Šetrite aj na detailoch

Možno si hovoríte, že na drobnostiach sa vám neoplatí šetriť, no mýlite sa, ak urobíte úsporný balíček, pocítite to. Kupujte tonery HP CF283a, začnite používať recyklovaný papier, LED osvetlenie, osobné stretnutia záležitostí, ktorú sú ľahko riešiteľné, nahraďte telefonátom a zrazu máte o dosť viac času a cítite, že bankové konto tiež stučnelo.

Pridaj komentár