Zdravá voda v jazierku? Je to jednoduché!

Zamysleli ste sa niekedy nad tým, čo je to vlastne jazierko? Ide o rybník, teda vybudovanú vodnú nádrž, zväčša menších rozmerov, ktorý slúži nielen k pestovaniu rastlín a chovu rýb, ale prináša i radu ďalších výhod. Avšak, stavba takéhoto domáceho jazierka si vyžaduje spočiatku vyššiu investíciu a bezpochyby i náklady na pravidelnú údržbu a prevádzku. Čo si pod tým predstaviť?

Prípravky na likvidáciu rias musia byť!

Pre každého, kto sa rozhodol vybudovať svoj vlastný rybník priamo uprostred záhrady, je základom zdravotne nezávadná voda v jazierku. Jedným z najväčších nebezpečí je postupné zabahňovanie, ktoré je spôsobené prenikaním organických a anorganických látok spôsobujúce zapáchajúce močarisko. To neznie príliš lákavo, však? Dokonca, tento jav je nežiadúci i z hľadiska chovu rýb, keďže vodu ako takú bahno nadmerne zaťažuje a v konečnom dôsledku i znečisťuje. Jedným z riešení sú prípravky proti riasam, ktoré slúžia na okamžitú, ale i preventívnu likvidáciu rias a nánosov bahna ohrozujúce život v jazierku.

Riasy – potenciálna hrozby pre organizmy

Na druhej strane treba dodať, že riasy zväčša pokrývajú len menšiu časť jazierok, no tie sa postupne hromadia, čím môžu byť ostatné rastliny utláčané, v tom horšom prípade môžu vyhynúť. V mnohých prípadoch sú to práve riasy, ktoré vytvárajú nepríjemný zápach z rybníku, čo je jedným z dôvodov, prečo sa oň ľudia prestanú starať a úplne naň zanevrú. Nedajte sa však vystrašiť, keďže pravidelná údržba jazierka a bezpochyby likvidácia rias pomáha udržiavať čistú a nezávadnú vodu, ktorá nie je potenciálnou hrozbou pre organizmy v nej žijúce. Siahnite po overenom chemickom či ultrazvukom prípravku, vďaka ktorému si budete môcť naplno vychutnať neopísateľné čaro vlastného čistého jazierka, a to priamo u vás na záhrade!