Ako vytvoriť koláž z fotiek?

V súčasnej digitálnej dobe sú koláže z fotografií veľmi obľúbené. Ak sa s niekým chcete pochváliť o zážitky z dovolenky, nemusíte posielať jednotlivé snímky zvlášť, stačí urobiť koláž zloženú z niekoľkých fotografií naraz. Dokonca je možné pomocou série snímok stvárniť nejaký príbeh. V podstate sa fantázii medze nekladú. Otázkou však zostáva, ako takú koláž vytvoriť, bez toho aby ste si museli sťahovať programy do počítača.

Ak premýšľate, ako spraviť koláž z fotiek prostredníctvom internetu, a potom si nechať výsledok vytlačiť v profesionálnej tlačiarenské firme, pozrite sa na webovú stránku empikfoto.sk, kde nájdete nástroje na vytvorenie koláže.

Vytvorte si mozaikovou knihu spomienok

Jednou z možností je vytvoriť si priamo mozaikovú knihu zo spomienok, či už na dovolenku, výlet, narodenie dieťaťa a podobne. Poteší vás, že momentálne je na takúto knihu práve na vyššie spomínanom webe zľava a namiesto 19,90 euro zaplatíte iba 6 euro. Vyberiete si formát, papier a obálku. Populárne sú nasledovné parametre – formát 20 × 30 centimetrov, kriedový papier a tvrdá lesklá doska.

Vzápätí sa vám ponúkne univerzálne šablóna, do ktorej naskladáte jednotlivé snímky. Väčšina fotografií by mala byť vo štvorcovom formáte, a preto sa do neho budú hodiť najmä fotografie zhotovené cez Instagram. Papier je elastický, spojenie strán zasa mäkké. Priamo na obálku si môžete zvoliť tiež fotografiu podľa vašich predstáv.

Vytvoriť koláž nie je ťažké

Ďalej na webovej stránke nájdete, ako vytvoriť koláž z fotiek na puzdro, tašku alebo plagát. Internetový portál ponúka vskutku veľa možností. Záleží len na vás, čo sa vám momentálne ako koláž hodí. Je to aj skvelý darček pre babičky a deduškov, rodičia, známych či kamarátov. Prípadne si môžete koláže objednať aj pre seba. Ale Vianoce sa blížia, a tak ak ešte neviete, aký darček zvoliť, ponúkané produkty sú ideálnou voľbou.