Kde môžete znížiť náklady za vaše auto

Zdá sa vám, že mesačné náklady za vaše auto sú stále vyššie a vyššie, aj keď cena benzínu klesá? Nemusíte to byť len vekom vášho štvorkolesového miláčika, môže to spôsobiť mnoho faktorov. A práve v tomto článku sa dozviete, ako znížiť náklady na svoje vozidlo tak, aby ste mali štedré Vianoce vy a nie vaše auto. Na čo by ste sa mali zamerať?

 

Správny tlak v pneumatikách

Zaujímate sa o to, či majú vaše pneumatiky správny tlak? Nestačí kolesá dofúkať iba vtedy, keď vás ťahá do strany, zaujímajte sa o tlak pravidelne. Prečo? Pretože už o 10 % menej nahustené pneumatiky, ako odporúča výrobca, vám môžu prihodiť k vašej aktuálnej spotrebe na 100 km 0,5 l navyše. A to je už celkom slušný prídavok.

 

Zvýšte aerodynamiku auta

Chodíte v zime lyžovať a používate truhlu na strechu? Vždy si nájdite tých pár minút a po lyžovačke ju dajte dole. Okrem toho, zlepšiť aerodynamiku nielen pri jazde s otvorenými oknami, vám pomôžu aj okenné deflektory.

 

Zaujímajte sa o PZP

Povinné zmluvné poistenie ste si vybavili s príchodom tohto zákonu a odvtedy ste sa o ceny na trhu nezaujímali? Teraz je ten vhodný čas, kedy by ste si mali urobiť prieskum, ako sú na tom cenové ponuky od ostatných poisťovní. Pretože v poisťovníctve sa vám byť verný veľmi neoplatí.

 

Pokazila sa vám súčiastka?

Hlavne pri autách, ktoré sa blížia do dôchodku, je niekedy suma za nový náhradný diel vyššia ako cena samotného auta. Aj preto sa radšej poobzerajte po repasovných dieloch. Pokazilo sa vám turbo? Nájdite repasované turbodúchadlá, ktoré vám môžu pomôcť zosekať náklady až o polovicu.

 

Aká je kvalita repasovaných dielov

Veľa ľudí sa obáva kvality repasovaných dielov, ale naozaj sa máte čoho obávať? Nie, pretože nie každá súčiastka je vhodná na repasovanie. Vyberajú sa iba tie najzachovalejšie a tie, ktoré sa repasovať dajú. Pneumatiky sa repasovať nedajú, no taký repas kompresora je úplne v poriadku. Kvalita je prakticky rovnaká ako pri nových dieloch, zaplatíte polovicu a dostanete aj ročnú záruku. Čo je dôkaz toho, že vám náhradný diel neodíde po druhom použití.

 

FOTO:  © Rido / Dollar Photo Club

Pridaj komentár