Sila vitamínu E a jeho blahodarné účinky na ženskú pleť

Každá žena túži byť krásna a ak by to šlo, aj večne mladá. Lenže zachovať si mladistvý vzhľad je náročné, keďže naša pokožka je dennodenne vystavovaná rôznym škodlivým vplyvom z okolia, čo sa na nej aj prirodzene odráža. Najmä, ak nerobíme nič na jej ochranu.

Ako teda dosiahnuť, aby sme pôsobili sviežo a zdravo, bez ohľadu na pribúdajúce roky? Na pomoc si vezmite vitamín E…

Prečo práve vitamín E?

Vitamín E má nielen na pleť, ale na celý organizmus veľmi pozitívny vplyv. Aj preto je mimoriadne obľúbenou zložkou kozmetických a dermatologických výrobkov, nakoľko sa rýchlo vstrebáva do pokožky a vyznačuje sa vysokou znášanlivosťou.

Vitamín E znižuje účinok nežiadúcich vplyvov vonkajšieho prostredia, pretože podporuje obranyschopnosť pleti a až o 60 % zvyšuje ochranný faktor opaľovacích prostriedkov proti UV žiareniu. Práve červená tvár od slnka je totiž príčinou najrýchlejšieho starnutia našej pleti.

Jedinečné účinky vitamínu E na pleť

Prípravky obohatené o vitamín E však vplývajú aj na biologické symptómy starnutia pleti, keďže ju vyhladzujú a zlepšuje jej štruktúru, zaisťujú dostatočnú elasticitu, redukujú vrásky a pôsobia aj ako prevencia vzniku tzv. stareckých škvŕn. Vitamín E tiež podporuje prirodzenú regeneráciu pleti, tzn. obnovu buniek a prekrvenia pleti. A okrem toho zvyšuje aj obsah vody v horných vrstvách kože, teda ju hydratuje.

V oblasti dermatológie sa účinkuje i ako inhibítor, teda účinná látka proti vzniku zápalov, keďže účinne zmierňuje svrbenie a urýchľuje hojenie už zacelených povrchových rán a jaziev.

Vitamín E je skutočným zázrakom, ktorý viditeľne zmierňuje ako vplyvy UV žiarenia na našu pleť, tak i znaky jej prirodzeného starnutia. Cíťte sa aj vy mladšie a vitálnejšie vďaka účinným prípravkom s obsahom vitamínu E a buďte krásne bez ohľadu na vek.