Vďaka bezlepkovej strave schudnete. A to aj na brušku!

Existuje mnoho ľudí, ktorí lepok jesť proste nemôžu a nemajú teda ani inú voľbu. V súčasnosti však stále pribúda viac a viac tých ľudí, ktorí lepok nejedia, a to aj napriek tomu, že môžu. Prečo?

Lepok je zmes dvoch bielkovín, ktoré sú súčasťou obilnín. V pekárenskom priemysle je lepok veľmi cenný, keďže cestu dodáva pružnosť a jemnosť. Pre niektorých je však ťažko stráviteľný, a to pre alergikov alebo pre tých, ktorí majú celiakiu.

Väčšina potravín, ktorá obsahuje lepok je vyrobená práve z múky – pečivo, cestoviny, koláče, sušienky či dokonca i čokoláda. Asi je teda každému známe, že tieto potraviny nie sú vhodné na chudnutie, keďže sú skutočne veľmi kalorické. Keď však lepok z vášho jedálnička vylúčite, váš príjem kalórií bude podstatne nižší, a to sa logicky prejaví na poklese váhy. Netvrdím, aby ste si nedopriali čokoládu alebo vaše obľúbené cestoviny, ale všetko treba jesť s mierou! Namiesto klasickej mliečnej čokolády si dajte radšej horkú, ktorá obsahuje aspoň 80% kakaa a skúste siahnuť radšej po celozrnných cestovinách, ktoré sú omnoho zdravšie a cenovo rovnaké ako tie klasické.

Schudnite na bruchu vďaka jednoduchému riešeniu

Lepok sa ukladá v tukoch, a to predovšetkým v oblasti brucha. Pokiaľ sa snažíte zhodiť nejaké to kilo navyše, určite mi dáte za pravdu, že schudnúť v tejto partií je najnáročnejšie. Pri bezlepkovej strave si môžete vašu postavu nádherne vyrysovať a vytvarovať i tie najproblémovejšie partie. Okrem toho, že uvidíte rozdiel na vašej hmotnosti, vy sa budete cítiť omnoho lepšie a zdravšie, keďže lepok obsahuje i škodlivé látky pre náš organizmus.

 

 

FOTO:  © LoloStock / Dollar Photo Club

Pridaj komentár