Na toto by ste si mali dať pozor pri výbere dovolenky

Už sa neviete dočkať, kedy vytiahnete svoje obľúbené letné šaty a pôjdete konečne na dovolenku? Predtým, ako sa však pustíte do výberu svojej vysnívanej dovolenkovej destinácie, mali by ste si dať pozor na tieto veci. Buďte pri výbere dovolenky opatrný, aby sa vám nestalo, že si vyberiete krachujúcu cestovku, hotel v dezolátnom stave či rezort so špinavými plážami. Na čo by ste sa mali zamerať?

 

Správny výber cestovnej kancelárie

Každé leto sú správy plné toho, ktorá cestovná kancelária má finančné problémy a jej klienti ostali zaseknutí niekde v zahraničí. Ako sa tomuto problému vyhnúť? Je to v podstate veľmi jednoduché, čím je cestovka dlhšie na trhu, tým máte menšiu pravdepodobnosť toho, že sa dostane do insolvenčného konania. Takže vyberajte kancelárie, za ktoré hovoria desaťtisíce spokojných klientov ako Tipravel, Koala či Tatratour.

 

Zájazdy porovnávajte

Vytipujte si tri, štyri najlepšie a porovnávajte medzi nimi jednotlivé zájazdy. Môže sa stať, že objavíte last minute zájazd do Tuniska za výhodnejšiu cenu a rovnakých podmienok ako dovolenku v Bulharsku. Aj preto buďte trpezlivý a snažte sa nájsť čo najlepšie ponuku.

 

Nedôverujte katalógu

Poznáte to, každý kto chce niečo predať, tak takticky zamlčí niektoré detaily, ktoré by nemali mať vplyv na funkčnosť ním predávaného tovaru. Aj preto nie je vhodné brať katalóg cestovných kancelárií ako hlavný zdroj informácií. Nájdite si autentické blogy, fotky či videá ľudí, ktorí boli na tom istom mieste, kam sa chystáte aj vy. Tie vám povedia viac ako vyphotoshopované fotky v katalógu.

 

Overte si informácie

Je na stránke hotela alebo v katalógu uvedené, že z hotela je to pláž iba 5 minút? Nie každý má rovnaký pojem o čase, aj preto si radšej zapnite Google Maps a pozrite sa, aká je skutočná vzdialenosť z hotela na pláž. Obetujte pár hodín na to, aby ste si vybrali čo najlepší last minute či dovolenku a užili si ju najviac, ako sa dá.

Pridaj komentár